Дамски гамбит

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The queen's gambit | Бр. на страни: 310 | Димензии: 145х205 | Корица: тврда

Осумгодишното сираче Бет Хармон е тивко и повлечено девојче со невпечатлива појава. Така е сè додека не ја изигра првата партија шах. Нејзините сетила се изоструваат, размислува појасно и првпат во животот чувствува дека има контрола. На 16-годишна возраст, таа веќе се натпреварува на „Отвореното првенство на САД“. Но, како што ги усовршува вештините на шахот и зачекорува на патот на успехот, нејзината изолација станува сè позастрашувачка, а помислата за бегство сè попримамлива. Роман на којшто е базирана истоимената мегапопуларна ТВ-серија на „Нетфликс“.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 420 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Дамски гамбит

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-267-227-4

1 оценка за Дамски гамбит

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Една од најдобрите прочитани, и серијата е феноменална!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in