Дарежливоста на божјата рака

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Дарежливоста на божјата рака | Бр. на страни: 172 | Димензии: 145х205 | Корица: мека

Гоце Ристовски (1958) - прозен и драмски автор, литературен и театарски критичар, есеист, колумнист, аналитичар, литературен преведувач, универзитетски професор. Член е на Друштвото на писатели на Македонија, Сојузот на литературни преведувачи на Македонија, Балканската мрежа за култура и културолошки студии, на Здружението на новинари на Македонија, на македонскиот IT центар и на Светската асоцијација на театарски критичари.

Цена: 390 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Дарежливоста на божјата рака

Категории: ,
ИСБН: 9786082221038

Questions and Answers

You are not logged in