Деби Му го разбуди бувчето

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Деби Му го разбуди бувчето | Бр. на страни: 45 | Димензии: 22х22 | Корица: /

„Деби Му го разбуди бувчето“ е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 години. Во неа се содржани 21 расказ за животни, инсекти и морски животни. Идејата на четивата е едукацијата да биде преку забава и креација, односно боење на илустрации, кои потоа можат да служат како потсетник или како мало уметничко дело на читателот.

Цена: 180 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Деби Му го разбуди бувчето

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-68-1

Questions and Answers

You are not logged in