Демијан

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Демијан е роман кој го прикажува животниот пат на Емил Синклер, следејќи го неговиот живот од 10-годишна до 18-годишна возраст. Демијан е пријател на Синклер кој му помогнал тој да се спознае себе си, преку низа на размислувања и дела со кои го импресионирал самиот Синклер. Прикажани се постоења на два света, светот во којшто владее доброто и свет каде владеее злото. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Цена: 195 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Демијан

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100210

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Демијан”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in