Демнач во ноќта (тврд повез)

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The night stalker | Бр. на страни: 444 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Неидентификувано женско тело пристигнува во мртовечницата во Лос Анџелес. Причината за смртта сѐ уште е нејасна. Таа нема видливи повреди и рани; освен тоа што најинтимните делови од нејзиното тело се зашиени со дебел црн конец. Но она што најмногу го шокира обдуцентот е фактот дека убиецот оставил нешто внатре во неа. Нешто толку монструозно, што детективот Роберт Хантер го тргаат од друг тековен случај за да ја преземе оваа истрага.

За неколку дена се појавува второ тело. Исто како и првата жртва, и оваа е зашиена и има оставено нешто внатре во неа. Нешто подеднакво генијално колку што е гротескно. И убиецот не е готов, далеку од тоа.

Кога случајно налетува на привлечната и страшно способна приватна детективка Витни Маерс, Хантер почнува да се сомнева дека убиецот истовремено држи по неколку жени во заложништво, бидејќи жената по која трага Маерс е пријавена како исчезнато лице, но сѐ уште не е една од жртвите. Роберт наскоро дознава дека гони вистински монструм; монструм чие минато крие уште помонструозна тајна.

Цена: 590 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Демнач во ноќта (тврд повез)

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-131-1-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Демнач во ноќта (тврд повез)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in