Децата од моето училиште

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Децата од моето училиште | Бр. на страни: 72 | Димензии: / | Корица: мека

Во оваа збирка раскази, секое дете ќе се соживее со животот на другите деца во различни ситуации: во училиште, на улица, во училиштен двор, во град, на село, покрај езеро и...

Воедно ги запознава одблизу промените во природата во четирите годишни времиња: од есенските лисја, преку снежните топки, до будење на природата и до летното сонце.

Цена: 220 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Децата од моето училиште

Категории: , ,
ИСБН: 608204184-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Децата од моето училиште”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in