Деветка бр.3

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Деветка бр.3 | Бр. на страни: 60 | Димензии: 30 | Корица: мека

И во овој број, покрај голем број домашни македонски стрип-автори, се застапени повеќе гости автори, од Србија, Турција, па и од Јапонија. Тука ќе можете да се видат стриповите на Игор Јовчевски, Диме Иванов-Димано, Никола Темков, Дарко Богданов, Ивица Дукоски, Владодлак, Иван Вељковиќ, Влада Весовиќ, Јашар Фират, Јошимакс… Тука се и веќе стандардните текстуални рубрики, Министрип-курс, Стрип-рецензија, и Интервју, овој пат со стрип-авторот од Србија, Влада Весовиќ, кој наедно за овој број ја изработи и илустрацијата на насловната страница. Во овој број, како и во првиот, ќе има и галерија со илустрации.

Цена: 120 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Деветка бр.3

Категории: , ,
ИСБН: 2545-4730

Questions and Answers

You are not logged in