Девојчето што молчеше

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Den stumma flickan | Бр. на страни: 564 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Кога во една идилична, прекрасна, бела куќа во Шведска ќе се случи брутално убиство - Себастијан Бергман е единствениот кој може да ја реши мистеријата. Сепак, овој неприкосновен стручњак ќе се најде во ќорсокак бидејќи нема осомничени.Но, ќе открие дека постои еден сведок: девојчето Никол кое видело што се случило, но побегнало, стравувајќи за својот живот.Исчезната е веќе три дена, а трагитите водат во шумата позади куќата.Сите се свесни дека мораат да ја пронајдат пред да биде предоцна, и затое бараат помош од јавноста. Но, тоа е меч со две острици зошто убиецот ќе сфати дека постои сведок. Трката со времето започна...

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Девојчето што молчеше

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0800-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Девојчето што молчеше”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in