Девојка од мал град

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Sugar daddy | Бр. на страни: 379 | Димензии: 21 | Корица: мека

Таа е девојка од мал град… Либерти Џоунс има соништа и одлучност што ќе ја одведат далеку од Велком, Тексас… ако успее да престане да одлучува со лудото срце наместо со разумот. Харди Кејтс гледа на неа како на забрането овошје. Неговите животни амбиции се далеку поголеми од Велком, а Либерти Џоунс е само непотребна дистракција. Но има нешто магично и моќно што ги влече еден кон друг, некоја опасна привлечност што е посилна од нив двајца. Тој е единствениот маж што таа не може да го има… Кога Харди заминува од градот за да ги реализира своите планови, Либерти останува сама, со својата помала сестричка за која мора да се грижи. До некаде беспомошна, Либерти наскоро влегува во мрежата на еден постар милијардер – некои дури и го нарекуваат нејзин „спонзор “, но нивната врска всушност е многу подлабока од тоа, па Либерти наскоро почнува да открива тајни за минатото на нејзиното семејство. Двајца мажи. Една жена. Одлука што може да ѝ го скрши срцето или засекогаш да го исцели. Љубовна приказна што сигурно ќе го освои вашето срце.

Цена: 420 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Девојка од мал град

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-047-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Девојка од мал град”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in