Девојката со тетоважа на змеј

Издавач: / | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Män som hatar kvinnor | Бр. на страни: 499 | Димензии: / | Корица: тврда

Како и секоја година и овој први ноември на поранешниот индустриски магнат Хенрик Вангер за роденден му пристигна необичен подарок - уште еден потсетник на таинствената случка од минатото што претставува неподносливо време за старецот. Затоа сака да се обиде уште еднаш пред смртта да ја разреши мистеријата што го измачува со децении...

Микаел Блумквист е еден од водечките шведски економски новинари и косопственик на магазинот Милениум. Познат е како бескомпромисен борец за расветлување на економските малверзации со беспрекорна кариера и извонредна репутација. Кога ќе го осудат за клевета на еден бизнисмен ќе се најде на животна и деловна пресвртница. Токму тогаш ја добива неочекуваната понуда од Хенрик Вангер...

Бледа и со анорексичен изглед истетовирана со речиси избричена глава со пирс на носот и на веѓата - Лизбет Саландер е најдобриот истражувач во една престижна стокхолмска фирма за обезбедување. Патиштата на познатиот новинар и на оваа мистериозна девојка се вкрстуваат и не само што ќе се соочат со мистеријата од минатото туку и со аномалиите на современиот општествен поредок што доведува до изразување на најлошите човечки особини.

Најголемиот шведски феномен од времето на групата АББА. Пипл

Замислете си ги филмовите на Ингмар Бергман вкрстени со романот Кога јагнињата ќе стивнат на Томас Херис. Ју-ес-еј тудеј
Рангирано 4.9 од 5 според 10 рејтинзите на корисниците
(10 оценки на корисници)

Цена: 500 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Девојката со тетоважа на змеј

Категорија:
ИСБН: 978-608-4577-42-3

10 оценки за Девојката со тетоважа на змеј

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Goce Armenski (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Radmila Stefanovska (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 4 out of 5

  silvana ristevska (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Dobra kniga

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in