Девојките на Марко

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Девојките на Марко | Бр. на страни: 149 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Девојките на Марко е приказна која ја започнува едно мало детенце по име Славе. Тој има двајца браќа - Марко и Диме. Марко е најстариот брат и служи во војска. Славе кажува дека Марко ќе дојде на отсуство од војската. Во меѓувреме разговара со брат му, Диме, кој му кажува дека отсуството од војска е најважно, бидејќи треба да се знаат начини да се насмеат девојките... Славе е ужасно збунет и воопшто не знае што да направи...
Рангирано 4.00 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Девојките на Марко

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100175

3 оценки за Девојките на Марко

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Lektirava e navistina super.. Spored mene… dzvezdi4kiii )))))))

 2. Rated 2 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Najubava Lektiraaa <33333333333333333333333333

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  interesna lektira <3

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in