Џони Сејачот

Издавач: Вермилион | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Johnny il seminatore | Бр. на страни: 130 | Димензии: 20см | Корица: /

Џони, локалниот херој, лета на бомбашки мисии во војната Онаму. Кога ненадејно ќе се врати дома, скршен, сенка на својот претходен карактер, сите сакаат да дознаат зошто. Дел по дел, неговата приказната се открива низ очите на неговата помала сестра Лин која има речиси четиринаесет години и е малку насилна. Нејзиниот досаден, селски живот ќе се сврти наопаку откако брат ѝ ќе започне анти-воени протести на локалниот плоштад што ќе ги подели жителите на селото.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Вермилион

Report an abuse for product Џони Сејачот

Категорија:
ИСБН: 9786086528515

Questions and Answers

You are not logged in