До сто и една и назад

Издавач: Попули | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: До сто и една и назад | Бр. на страни: 107 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Да не се родев,
не ќе знаев што е љубов.
Да не умеев да љубам,
не ќе знаев што е живот.

Стиховите во збирката поезија „До сто и една и назад“ од Марко Виденовиќ пулсираат од љубов. Тој ги слави женската убавина и страстите со искрена и доживеана вдахновеност, копнежливост и восхит, онака без воздржување или навестување. Повремено, радоста ја поматуваат трепетот и стравот поради минливоста на животот, краткоста на времето, но секогаш како контрапункт тука е вечната љубов, онаа што трае до „сто и една и назад“.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product До сто и една и назад

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-468-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “До сто и една и назад”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in