Доктор Офболи

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Доктор Офболи | Бр. на страни: 105 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

„Доктор Офболи” е една од најчитаните детски книги. Тоа е класична сказна помеѓу доброто и злото, во која, се разбира дека ќе победи доброто. На брегот на морето, цела во зеленило се наоѓа куќичката на Офболи- докторот кој ги лекува животните и птиците. Со него живее неговата лоша сеста Варвара, а соседи му се девојчето Тања, и момчето Вања. Пред куќата на Офболи секогаш е живо- се собираат неговите пациенти- животните и птиците. Изданието е изборна лектира за трето одделение.

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Доктор Офболи

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100124

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Доктор Офболи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in