ДОМИНО Овошје и зеленчук

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: ДОМИНО Овошје и зеленчук | Бр. на страни: 35 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Содржи: 35 домина од каширани лепенки, со димензии 94x47x2mm, со илустрации на овошје и зеленчук. Предложена игра: Играчите делат по 5 домина, а останатите ги ставаат на купче свртени со лицето надолу. Играта започнува по однапред договорен редослед. Првиот играч става едно домино на средина на масата. Другите по ред ја продолжуваат низата од која било страна со иста слика, доколку имаат такво домино. Ако немаат со што да ја продолжат низата, мораат да извлечат домино од купчето. Играта завршува кога еден од играчите ќе остане без домина, и така тој е победник.

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ДОМИНО Овошје и зеленчук

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ДОМИНО Овошје и зеленчук”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in