Doracak për përgatitjen e provimit për shofer

Оригинален наслов: Doracak për përgatitjen e provimit për shofer | Бр. на страни: 290 | Димензии: 14,5x21 | Корица: /

Содржината е предвидена за подготвка на возачкиот испит согласно новите законски измени и новиот начин на полагање на возачкиот испит, а хармонизирано со регулативата на Европската унија. Прирачникот е преведен на албански јазик. Со пластичен приказ на ситуациите и прописите за непречено движење во сообраќајот, а изразено преку 400 фотографии, 220 графички илустрации и 231 сообраќаен знак, во голема мера Законот за безбедност на сообраќајот станува достапно разбирлив за различни нивоа на образование и возраст.

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди

Report an abuse for product Doracak për përgatitjen e provimit për shofer

Категорија:
ИСБН: 978-9989-9831-1-5A

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Doracak për përgatitjen e provimit për shofer”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *