Доживувањата на Алиса во земјата на чудата

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The adventures of Alice in wonderland | Бр. на страни: 108 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Ова е еден од најпознатите романи за деца од англискиот писател Луис Карол. Романот се состои од воведна песна и 12 глави: 1.Во зајачката дупка 2. Бара од солзи 3. Изборната трка и долгата приказна 4. Зајакот го испраќа малиот Бил 5. Советот на гасеницата 6. Прасето и црниот пипер 7. Една луда забава 8. Игралиштето за крикет и Кралицата 9. Приказната на подбивната желка 10. Францускиот танц на јастозите 11. Кој ги украде тортичките? 12. Сведочењето на Алиса Изданието е изборна лектира за петто одделение.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Доживувањата на Алиса во земјата на чудата

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-369-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Доживувањата на Алиса во земјата на чудата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in