Две Марии

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Две Марии | Бр. на страни: 158 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Книгата „Две Марии” од Славко Јаневски е интерпретација на површинските и на длабинските структурни елементи на романот. Во романот се обработуваат сижето, описите и дејствата, менталниот сетинг кај ликовите ( Никола, двете Марии, отец Симеон и други), спецификите на нараторот и други својства на ова прозно дело. Изданието е лектира за трета година средно образование.

Цена: 180 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Две Марии

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100337

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Две Марии”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in