Еден по еден

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: One by one | Бр. на страни: 472 | Димензии: 21 | Корица: тврда

„Ми треба Вашата помош, детективе. Оган или вода?“

Детективот Роберт Хантер добива анонимен повик и чудно барање: да посети конкретна веб адреса – еден вид приватно емитување на содржина. Хантер ја отвора адресата и веднаш почнува шоу осмислено специјално за негови очи. Но јавувачот не сака детективот Хантер само да гледа, тој сака и да учествува, а одбивањето едноставно не е опција.

Принуден да направи одвратен избор меѓу две подеднакво грозоморни опции, Хантер мора да седи и да го гледа измачувањето и убиството на неидентификувана жртва во живо на интернет. Полицијата на Л.А и ФБИ ги користат сите свои ресурси за електронски да го лоцираат преносот, но овој убиец не е аматер и беспрекорно си ги има покриено трагите од А до Ш. Уште пред Хантер и Гарсија да успеат официјално да започнат со истрагата, Хантер добива нов повик. Нова веб адреса. Нова жртва. Но овој пат убиецот ја крева играта на следното ниво: реално шоу со убиство во живо, каде секој може да гласа за начинот на убивање

Цена: 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Еден по еден

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-149-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Еден по еден”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in