Една страшна зима

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Devil in winter | Бр. на страни: 305 | Димензии: 21 | Корица: мека
Извадок:

Очајна да побегне од нејзините злобни и расипани роднини, Еванџелин Џенер бара помош од најзлогласниот ерген во Лондон. И договорениот брак помеѓу нив е единствено решение, иако никој не би ја споил срамежливата девојка која пелтечи кога зборува со згодниот виконт кој е легендарно популарен помеѓу жените. Но набрзо станува јасно дека Иви е жена со скриена сила во себе… и иако делува покорно и кротко, Себастијан од некоја причина ја посакува повеќе од која било друга жена што ја запознал.

Решена да го освои ладното срце на својот сопруг, Иви се осмелува да склучи зделка со ѓаволот: Ако Себастијан успее да остане целибат три месеци, таа ќе му дозволи да ја одведе в кревет.

Кога на Иви ѝ се заканува одмаздољубив непријател од минатото, Себастијан се заколнува дека ќе направи сè што треба за да ја заштити својата сопруга… па макар и по цена на сопствениот живот.

Цена: 420 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Една страшна зима

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-032-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Една страшна зима”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in