Едно лето на Крит (трето издание)

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 224 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

Марина и нејзиното момче Филип одлучуваат својот одмор ова лето да го поминат на грчкиот остров Крит на гости кај блиски роднини на Марина. Елена, тетката на Марина, треба да ги пречека на автобуската станица во Хања. Прекрасната идила што ги очекува на островот е прекината поради ситна караница на станицата предизвикана од Филип, кој во момент на фрустрација ја остава својата девојка сама. Сфаќајќи во меѓувреме дека направил голема грешка, се враќа назад на станицата, каде што од Марина нема ни трага ни глас. Уште полошо, договорениот термин поминува, а тетката на Марина не се појавува во закажаното време. Во тој момент, Филип започнува мртва трка со времето во обид да ја пронајде Марина, а денот што допрва следува се претвора во вистински пекол што засекогаш го менува.

Цена: 300 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Едно лето на Крит (трето издание)

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-537-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Едно лето на Крит (трето издание)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in