Ефективно претприемништво

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Ефективно претприемништво | Бр. на страни: 240 | Димензии: 207/290 | Корица: /

Без разлика дали сонувате да започнете свој бизнис, да научите за претприемаштвото или сте на чекор од создавање нова можност веднаш, не чекајте. Отворете го учебников. Во него ќе најдете сe што ви треба.

Учебников содржи:
• Нов, живописен начин да ги научите теоријата и практиката на претприемаштвото.
• Практични вежби и прашања за секој чекор од вашиот процес.
• Посебни примери кои потекнуваат од хевристиката на стручни претприемачи.
• Повеќе од 70 резимирани случаи од претприемачи од различни индустрии, места и време.
• Залагања за општествено претприемаштвото, како и создавање можности во големи претпријатија.
• Податоци кои ќе ве предизвикаат да ги преиспитате вашите претпоставки за претприемаштвото.
• Поширок видокруг за науката за претприемаштвото и пораки за тоа како може секој поединец да ја менува својата ситуација.

Ќе видите дека сите овие идеи се предадени во стегнат, модуларен, графички облик, совршен за оние што учат дабидат претприемачи или за оние што веќе се навлезени во материјата.

Ако сакате да научите за претприемаштвото на начин кој дава предност на дејствувањето, книгава е токму за вас.Ако веќе сте започнале кариера во претприемаштвото и барате нови видици, книгава е токму за вас. Дури и само ако чувствувате дека вашата секојдневна работа повеќе не носи ништо ново ниту вредно и се прашувате како да ја промените, книгава е токму за вас. Секој што го користи претприемаштвото за да ја спроведе посакуваната промена восветот овде ќе пронајде рудник на стимулативни идеи, стручен совет и практични техники.

Цена: 790 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Ефективно претприемништво

Категорија:
ИСБН: 9786082293653

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ефективно претприемништво”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in