Еленор и Парк

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 360 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Првата љубов не се заборава никогаш! Особено не кога ќе дојде вака...
Две необични личности кои никако не можат да се вклопат никаде... И една исклучителна љубов...
Еленор... Црвена коса, чудна облека. Таа е новата девојка во градот, со хаотичен семеен живот, со диви, смешни локни – таа не би можела да стрчи повеќе дури ни кога намерно би се обидувала.
Еленор... Таа прави сите други да изгледаат премногу обично и бледо и секојдневно и... никогаш доволно добри.
Парк е момчето кое седи во задниот дел на автобусот. Црни маици, големи слушалки за музика, главата забиена во книга – тој мисли дека успева да биде невидлив. Но не и за Еленор... никогаш за Еленор. Тој знае која песна таа ќе ја засака уште пред да ѝ ја пушти. Тој се смее на нејзините шеги уште пред таа да стаса до смешниот дел.
Има едно место во неговите гради, баш под грлото, кое го тера да сака да си ги исполнува ветувањата што ѝ ги дава.
Рангирано 5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Еленор и Парк

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-42-5

2 оценки за Еленор и Парк

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

    Одлична 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in