Епски народни песни

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 74 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Основен мотив во нашите епски песни е љубовта кон татковината и величање на јунаштината на историски познати и непознати личности. Идеализацијата на јунакот е главната цел во песните. Нашите епски песни се одликуваат со богата идејна содржина. Изданието е изборна лектира за петто одделение.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Епски народни песни

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100147

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Епски народни песни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in