Ереб

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Erebos | Бр. на страни: 426 | Димензии: 21 | Корица: мека

ЕРЕБ е игра. Таа те набљудува, разговара со тебе, те наградува, те проверува, ти се заканува… Ник е опседнат со Ереб, компјутерската игра што во неговото училиште се пренесува од рака на рака. Правилата се многу строги: секој има само една можност да одигра. Притоа мора да биде сам и за Ереб не смее да зборува со никој. Кој ќе ги прекрши овие правила или нема да ги исполни задачите, отпаѓа од игра и повеќе не може да почне пак. Најнеобичниот дел е што задачите на Ереб, мора да се исполнат не во виртуелниот, туку во вистинскиот свет. Кој е всушност Ереб и што бара од играчот? Може ли Erebos, Богот на подземјето да убива? Дали мртвиот автор преку играта што ја измислил имал намера да убие за одмазда? ЦЕЛТА НА ЕРЕБ Е ДА УБИВА!

Цена: 450 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Ереб

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-111-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ереб”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in