Европа патна карта

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 99х66см | Корица: /

На патната карта Европа е претставена целата патна мрежа, почнувајќи од автопатите, магистралните, регионалните па се до локалните патишта, кои можат да ве доведат до било која сакана дестинација. Одалеченоста од едно место до друго е означена со броеви, а со соодветни симболи и топоними се обележани скоро сите поголеми населени места, реки, езера, мориња, острови, заливи... Патната карта ги содржи сите држави од Европа со дефинирани граници и главни градови, секоја држава е означена со посебна боја, освен државите од европската унијаа кои се со иста боја. Во склоп на картата, од другата страна, се наоѓа индекс, каде по азбучен ред се наредени населените места, со што се олеснува нивното барање низ картата.

Цена: 200 ден

46 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Европа патна карта

Категорија:
ИСБН: 9989940444

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Европа патна карта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in