Fëmijët nga rruga Pal

Автор: Ferenc Molnar
Издавач: Либи | Јазик: Shqip | Година: 2021
Оригинален наслов: A Pál utcai fiúk | Бр. на страни: 184 | Димензии: 20 см | Корица: мека

„Fëmijët nga rruga Pal" është roman për rivalitetin e dy klubeve të fëmijëve nga Budapesti dhe përpjekjet e tyre për të pushtuar hapësirën për lojë. Në rrugën Pal në Budapest jetonte një grup fëmijësh, armiku më i madh i të cilëve ishte një grup këmishash të kuqe nga kopshti botanik. Arsyeja e konfliktit midis dy grupeve të fëmijëve është konfiskimi i xhamlive të Nemeçekut nga rruga Pal nga ana e vëllezërve Pastor nga grupi kundërshtar. Fëmijët e kalonin fëmijërinë e tyre të shqetësuar në lojëra lufte, duke imituar të rriturit dhe heronjtë nga romanet e lexuara aventuriere. Por, në fund, fëmijëria pa brenga do të ndërpritet tragjikisht...

Цена: 350 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Fëmijët nga rruga Pal

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-173-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Fëmijët nga rruga Pal”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in