Француско-Македонски и Македонско-Француски речник

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Француско-Македонски и Македонско-Француски речник | Бр. на страни: 690 | Димензии: 118x170 | Корица: тврда

Со повеќе од 100.000 зборови, изрази и фрази, кратка граматика на францускиот јазик и тематски табели овој речник е еднакво корисен и за учениците во основните и средните училишта и за студентите и за сите оние што сакаат да научат. Речникот ја опфаќа лексиката на современиот француски говорен и литературен јазик, како и одреден број зборови од разни научни области.

Цена: 578 ден

12 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Француско-Македонски и Македонско-Француски речник

Категорија:
ИСБН: 978KK00024

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Француско-Македонски и Македонско-Француски речник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in