Главен удар

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Mean streak | Бр. на страни: 466 | Димензии: / | Корица: мека

Нова приказна од Сандра Браун! Роман што ќе ве остави без здив и од кој ќе ви затрепери срцето! Бестселер на Њујорк тајмс во кој се разрешува вековното прашање: дали целта ги оправдува средствата? Д-р Емори Шарбоно, педијатар и жена која трча маратони, ќе исчезне на една планинска патека во Северна Каролина. Откако магла и мраз ќе ја покријат планината и сиот див свет во неа, ја снемува нејзината трага. Потрагата станува невозможна. Додека полицијата се сомнева во Џеф, поради нивниот „инстант развод“, Емори, која има необјаснива повреда на главата, ќе се освести и ќе се најде заробена со човек чие насилно минато е многу мрачно. Таа е одлучна да му избега и сака да направи сè што е потребно за да преживее. Сандра Браун е една од најбараните авторки во светот, токму заради тензичната неизвесност и возбудливиот начин на кој ги раскажува своите приказни. ГЛАВЕН УДАР е книга полна со љубов, измама и одлуки што мораме да ги донесеме за да преживееме!

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Главен удар

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-32-972-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Главен удар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in