Горилочувар

Издавач: НОРША | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: El criador de gorilas | Бр. на страни: 136 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Раскази со мистерија и магија. Неочекувани настани од Африка и Азија, саркастични, духовити, горки, полни со црн хумор, скоро надреални. Во „Горилочувар“ авторот открива универзум толку поразличен од сè останато, како да создава нова димензија. Забавно чeтиво за покрај разгорен оган.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди

Questions and Answers

You are not logged in