Госпоѓа Сабина

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Gospođa Sabina | Бр. на страни: 266 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Возбудлив роман за животот на едно етаблирано семејство од Загреб и неговите амбиции кои одат подалеку од тоа што го дозволуваат ограничените ресурси. Гламурозното однесување е маска зад која се скриени длабоки финансиски проблеми. Ова е моќна приказна за единствената Сабина, зад чија прекрасна става се крие морално чудовиште, кое за да ги задоволи своите раскошни потреби не бира средства за да стигне до посакуваната цел. Кумичиќ го критикува алчното и неморално население и го отсликува лажниот сјај на високото општество, а градот го претставува како место за пропаст. Прочитајте зошто ова е ремек-дело во хрватската книжевност, едно од најдобрите во кое, несомнено, ќе најдете современа приказна и инспирација за морални победи.

Цена: 400 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Госпоѓа Сабина

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-474-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Госпоѓа Сабина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in