Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Mademoiselle Coco und der Duft der Liebe | Бр. на страни: 391 | Димензии: 21 см | Корица: /

Прекрасен роман кој ќе ве трогне опишувајќи го животот на познатата Коко Шанел и начинот на создавањето на познатиот парфем со нејзино име познат ширум светот.Париз, 1919 година.Коко Шанел има веќе успешна модна куќа во која шие за многу познати лица. Но, нејзиниот свет се распаѓа откако нејзиниот љубовник Бој Капел го губи животот во сообраќајна несреќа.Единствено што ја тера да продолжи понатаму е желбата да пронајде парфем во чест на својата најголема љубов. на патот на неговото пронаоѓање ,таа го сретува Дмитри Романов.Заедно тргнуваат на патување на југот од Франција.Токму тука ќе го пронајде тоа што го бара веќе подолго време, трагата на „мирисот на љубовта“.Возбудлива и фасцинантна романсирана биографија на модната икона Коко Шанел.

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0789-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in