Граматика за 7 одделение

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Граматика за 7 одделение | Бр. на страни: 61 | Димензии: 210x297 | Корица: тврда

Серијата прирачници по граматика за основното образование има двојна цел.

Првата цел е да се намали несразмерната застапеност на темите од наставното подрачје јазик, кои, по правило, се далеку помалку застапени во секој учебник по предметот Македонски јазик во основното образование во споредба со темите од наставното подрачје литература.

Втората цел е квалитативно да се подигне рамништето на застапените теми, односно да им се овозможи на наставниците и на учениците пристап до повеќе и до посоодветни граматички информации.

Цена: 280 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Граматика за 7 одделение

Категории: ,
ИСБН: 511769

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Граматика за 7 одделение”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in