Греј

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Grey: Fifty Shades of Grey as told by Christian | Бр. на страни: 525 | Димензии: 21 | Корица: мека

Видете ја љубовната приказна што го освои светот низ очите на Кристијан..

Преку зборовите, размислувањата и емоциите на Кристијан, Е.Л. Џејмс нуди нова перспектива во оваа љубовна приказна која плени стотици милиони читатели ширум светот.

Кристијан Греј мора се да контролира; неговиот свет е уреден, дисциплиниран и емоционално празен - се до денот кога во неговата канцеларија не се појави Анастасија Стил со своите убави нозе и неуредна, смеѓа коса. Тој се обидува да ја заборави, но наместо тоа, тој чувствува бура од емоции кои не ги разбира и на кои не може да им одолее. За разлика од сите жени со кои се има запознато, срамежливата и обична Ана како да гледа низ него - ладно, рането срце што се крие зад бизнис гениј кој води луксузен живот.

Дали врската со Ана  ќе успее да ги отфрли ужасите од детството што секоја вечер го прогонуваат? Или неговите мрачни сексуални желби, потребата за контрола и презирот спрема себеси што му ја полни душата, ќе ја избркаат девојката и ќе ја уништат кршлива надеж што му ја нуди? Романот „Греј“ нуди уникатна приказна за мислите, душата и срцето на еден млад човек кој, поради тешка траума од детството едноставно не знае што да прави кога ќе се соочи со љубов.
Рангирано 4.2666666666667 од 5 според 15 рејтинзите на корисниците
(15 оценки на корисници)

Цена: 650 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Греј

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-411-4

15 оценки за Греј

 1. Rated 5 out of 5

  Zazaliha Ivotesk (верификуван корисник)

 2. Rated 2 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Како голема обожавателка на книгата стварно ме разочара овој нов дел “Греј ” или пак очекувањата ми беа преголеми..-.- но во секој случај многу лош превод е направен, има премногу печатни грешки низ книгата (googletranslate како да користеле), неколку дејствија се прескокнати додека некои не се совпаѓаат со првичната приказна, “фушарски” е пишувана едноставно без тежина е книгата и без сликовити и метафорични описи да те наведе да се изгубиш во неа. Сметам дека на писателката и текнало дека може да заработи уште од продавање на приказнава па ја изротирала на овој начин од “аспектот на Греј ” и copy-paste праела на разговоите за побргу да ја издаде.. но тоа е што е 😀 Им препорачувам на читателите кои ја имаат прочитано трилогијата да си седат мирни и да си ги зачуваат импресиите од целата приказна пред да доживеат разочарување од “Расказов на ГРЕЈ” !

 3. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Mirjana Bajraktarova (верификуван корисник)

  prekrasna e

 5. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  ubava 🙂

 12. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 14. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in