Guide Book Ohrid

Издавач: Љубовта е петтиот елемент | Јазик: English | Година: 2016
Оригинален наслов: Guide Book Ohrid | Бр. на страни: 160 | Димензии: 21 | Корица: мека

Guide Book Lake Ohrid - издание на англиски јазик. Покрај раритетноста на едно од најстарите езера во светот – Охридското Езеро, кое е заштитено од УНЕСКО и изобилува со рајска убавина, додека брегот е натопен со богата историја од артефакти, преку османлискиот период, Византија, па сѐ до денес, во книгата е опфатен езерскиот регион на патот Via Egnatia, во кој влегува и Преспанскиот регион. Во поглавјето Седум цркви, десет века и една милја, прикажани се вредностите на византиските фрески и икони од Охрид, кои се дел од светското културно наследство. Изданието е збогатено со стотици релеватни текстови од авторитети од сите области, фотографии, патни и 3Д цртани мапи, како и исторски мапи, илустрации, и сето тоа го прави овој водич за македонскиот бисер Охрид , еднакво убав и квалитетен, како светските изданија на познатите туристички дестинации.

Цена: 700 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Report an abuse for product Guide Book Ohrid

Категорија:
ИСБН: 978-608-4808-02-2

Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Guide Book Ohrid”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in