Гуливеровите патувања

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 190 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

„Гуливеровите патувања” е необична книга. Во облик на патепис, или забавен роман, писателот ги слика настаните поврзани за својот јунак – Гуливер, хирург и подоцна капетан на брод. Гуливер патува по светот и доспева до една нобична и непозната земја. Во една прилика, престојува во земјата на џуџињата, друг пат, во земјата на џиновите, трет пат- на Летачкиот остров Лилипут, каде што управуваат смешни, расеани и неплодни научници, а четвртиот пат во земјата на интелигентните коњи, итн.

Цена: 190 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Гуливеровите патувања

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100205

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Гуливеровите патувања”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in