Хајди

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Хајди | Бр. на страни: 228 | Димензии: 21 см | Корица: /

Кој не ја знае приказната за Хајди, слаткото мало девојче, чија нестрплива тетка Дот ја остава на милост и немилост на нејзиниот дедо – чуден старец, осамен, разочаран од целиот човечки род и ненавикнат да во своја близина има било какво човечко суштество. Сепак Хајди успева уште првиот ден да се избори со чудниот старец и тој се согласува да ја задржи во својата куќа. Хајди стрплива и племенета девојка, па, еден ден, љубовта во нејзиниот дедо повторно се раѓа, и што после се случува…

Цена: 200 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Хајди

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-281-7

Questions and Answers

You are not logged in