Хајди

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Heidi | Бр. на страни: 231 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Романот „Хајди“ е дело кое припаѓа на литературата за деца објавено од швајцарската авторка Јохана Шпири, Хајди е една од најпродаваните книги некогаш напишани и едно од најпознатите дела на швајцарската книжевностe. Главниот лик е девојчето Хајди, а сижејното дејство го градат нејзините доживувања и искуства во дедовиот дом сместен во швајцарските планини и подоцна во вилата од градот Франкфурт. Освен Хајди, се појавуваат низа споредни ликови пoчнувајќи од Петре козарот, дедото, Клара па сѐ до надлежните во домот на Клара. Изданието е изборна лектира за шесто одделение.
Рангирано 5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Хајди

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100159

2 оценки за Хајди

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    ми се допаѓа книгава

  2. Rated 5 out of 5

    Aneta Maneva (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in