Хаклбери Фин

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 284 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Хаклбери „Хак“ Фин е измислен лик, создаден од Марк Твен, кој за прв пат се појави во книгата Авантурите на Том Соер и е главен јунак и наратор на продолжението,Авантурите на Хаклбери Фин. Тој има 12 или 13 години за време на првото дело, а една година повеќе ("тринаесет или четиринаесет или така некако," Поглавје 17) во продолжението. Изданието е изборна лектира за осмо одделение.

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Хаклбери Фин

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100169

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хаклбери Фин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in