Хаклбери Фин

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Huckleberry Finn | Бр. на страни: 295 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Романот изобилува со хумор, но и со иронија, а дијалозите ги водат Хак и неговиот пријател Џим, треба да ни покажат какви треба да бидеме едни кон други и како навистина да го живееме животот. Писателот Марк Твен преку пријателството на Хаклбери и Џим како да сака да ни го претстави размислувањето за животот виден од перспектива на едно дете, надминувањето на предрасудите кои ги имал кон робот Џим и најважно од се пријателството, безусловното пријателство со човекот кој има друга боја на кожата, а кој е ист како него – човек.

Цена: 250 ден

48 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Хаклбери Фин

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-293-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хаклбери Фин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in