Хари Потер и Полукрвниот принц

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Harry Potter and the half-blood prince | Бр. на страни: 504 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Дамблдор доаѓа да го земе Хари уште за време на летниот распуст; една од неговите дланки е поцрнета и сува, но Хари не дознава зошто. Сепак, во тој момент почнува нивната заедничка мисија: да се влезе во темното минато на Лордот Волдеморт и да се открие неговата најдлабока тајна. Во меѓувреме, пак, волшебничкиот и маголскиот свет се во хаос. Секојдневно исчезнуваат волшебници и обични луѓе, присуството на дементорите се чувствува насекаде, а министерствата на двата света се на работ на пропаст – знаци дека полека но сигурно Мрачниот господар ја наметнува својата власт. Дури и Хогвортс – најбезбедното место на светот – веќе не може да ја гарантира сигурноста на своите ученици. Силите на доброто и злото веќе длабоко се навлезени во отворена војна.

„Хари Потер и Полукрвниот принц“ е шестиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и магијата.

Цена: 850 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и Полукрвниот принц

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-286-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хари Потер и Полукрвниот принц”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in