Хари Потер и Реликвиите на смртта

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Harry Potter and the deathly hallows | Бр. на страни: 587 | Димензии: 145/205 | Корица: тврда

Хари Потер го напушта домот на Дарслиеви на истиот начин како што и пристигна на Привет драјв бр. 4 – на џиновскиот мотор на Хагрид. Овој пат, сè е поразлично: тој веќе нема да се врати кај своите роднини, магијата што со години го заштитуваше е прекината, а зад неговите петици се смртојадите и лордот Волдеморт. Но, пред конечното соочување со Мрачниот господар, Хари и неговите пријатели мораат да ги пронајдат и да ги уништат преостанатите хоркрукси – зашто само така Волдеморт може да биде поразен и доброто да го надвладее злото.

„Хари Потер и Реликвиите на смртта“ е седмиот и последен дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и магијата.

Цена: 950 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и Реликвиите на смртта

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-377-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хари Потер и Реликвиите на смртта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in