Хотел за кучиња

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Hotel for dogs | Бр. на страни: 200 | Димензии: / | Корица: мека

Енди обожава кучиња! Па, така, кога една преслатка бездомна кучка ќе се појави на прагот, Енди сака да ја спаси - но не смее да ја донесе дома. Со помош на Брус, нејзиниот брат, ја спасуваат кучката и малечките кученца што ќе ги роди и ги сместуваат во една напуштена куќа во близината. Но, потоа доаѓа и Ред Ровер, еден раскошен ирски сетер кој е матретиран од својот сопственик. А тој не е последен, по него доаѓаат и други.. Енди е воодушевена - па таа сега има свој хотел за кучиња! Но, дали таа и Брус ќе можат докрај да ја дочуваат тајната за хотелот или, пак, ќе мораат да се доверат некому?

Цена: 290 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хотел за кучиња

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-152-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хотел за кучиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in