Игра во ‘ржта

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Игра во 'ржта | Бр. на страни: 238 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Ова е првиот роман на американскиот писател Џ. Д. Селинџер. Доживеал огромна популарност помеѓу тинејџерската публика, бидејќи обработувал теми од бурниот младешки живот како бунт, осаменост, отуѓување, збунетост и револт спрема постојниот тек на работите. Голем дел од литературната критика била против експлицитниот уличен жаргон кој се користел во книгата, како и против ставовите и размислувањата на Кофилд во врска со сексот. Освен тие теми, во „Игра на р’жта” се отворени низа други комплексни прашања како идентитетот, припадноста, меѓусебните врски и самотијата. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Цена: 220 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Игра во ‘ржта

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100222

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Игра во ‘ржта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in