Иновација и претприемништво

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Иновација и претпримеништво | Бр. на страни: 604 | Димензии: 185/235 | Корица: /

Книгата претставува лесно пристапно четиво за иновацијата и претприемаштвото, посебно наменета на студенти на додипломски студии. Пред сè, ќе им послужи на студентите по бизнис и менаџмент, но и на студентите по инженерство и природни науки, кои, исто така, го следат и предметот менаџмент.
 
Содржи современи апликации, како што се услуги (јавни и приватни), иновација за одржливост, општествено претприемаштво, иновација за развој и создавање и добивање вредност од иновацијата и претприемаштвото.
 
Во второто издание авторите развиваат експлицитен модел на процесот, со појасни врски меѓу иновацијата и претприемаштвото. Исто така, книгата содржи и исцрпен збир на интернет-материјали, кои опфаќаат и широк спектар практични алатки за поддршка на иновацијата и претприемаштвото, низа аудио и виде снимки, ризница од дополнителни испитувања на случаи и дополнителни материјали за предавачите, како на пример, презентации во „Power Point“, содржина на часовите, решенија и задачи.

Цена: 1400 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Иновација и претприемништво

Категорија:
ИСБН: 9786082293868

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Иновација и претприемништво”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in