Исчезнатиот маркиз : мистериозните случаи на Енола Холмс

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The Case of the Missing Marquess | Бр. на страни: 168 | Димензии: 20 см | Корица: /

Сега и филм на „Нетфликс“ со Мили Боби Браун, Хенри Кавеил и Хелен Бонам Картер!

Запознајте ја Енола Холмс, тинејџерка-детектив и помлада сестра на Шерлок Холмс! Кога Енола ќе открие дека мајка ù е исчезната, таа бргу тргнува во Лондон да ја бара. Но, дали е спремна за сè што ја очекува во големиот град? Таа бргу се замешува во киднапирањето на еден млад маркиз, истовремено е во бегство од опасни криминалци и сопствените браќа – кои сакаат од неа да направат дама – а покрај тоа, се обидува да ги протолкува трагите што ќе ù го објаснат чудното исчезнување на мајка ù. Дали Енола ќе се справи со сите овие предизвици?

„Исчезнатиот маркиз“ е првата книга од серијалот „Мистериозните случаи на Енола Холмс“ од веќе признаената авторка Ненси Спрингер – совршена приказна за вљубениците во Шерлок Холмс, детективската фикција и мистеријата

Цена: 280 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Исчезнатиот маркиз : мистериозните случаи на Енола Холмс

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-269-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Исчезнатиот маркиз : мистериозните случаи на Енола Холмс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in