Исидора Мун оди на училиште

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Isadora Moon Goes to School | Бр. на страни: 128 | Димензии: / | Корица: мека

Краток опис

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и го обожава нејзиното црно балетско фустанче, но исто така го обожава и сонцето, нејзиното волшебно стапче и Розовото зајаче. Кога доаѓа време Исидора да тргне на училиште, таа не е сигурна каде припаѓа - во училиштето за самовили или во училиштето за вампири?

Цена: 290 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Исидора Мун оди на училиште

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-905-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Исидора Мун оди на училиште”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in