Исповедите на еден англиски уживател на опиум

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Confessions of an English Opium-Eater  | Бр. на страни: 213 | Димензии: 135 х 200 | Корица: мека

Ова извонредно автобиографско дело е резултат на испреплетените ефекти на опиумот и соништата, сеќавањата и високоразвиената имагинација, кое „преку ноќ“ му обезбеди слава на авторот. Томас де Квинси успеа да воспостави цврста врска меѓу квалитетното уметничко дело и зависноста, отворајќи го патот за подоцнежните генерации автори–уживатели на дрога, од Бодлер до Бароуз и навестувајќи ја психоанализата со своите фасцинантни продирања во потсвесното.

Цена: 300 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Исповедите на еден англиски уживател на опиум

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-033-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Исповедите на еден англиски уживател на опиум”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in