Истражувања за античка Македонија

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Истражувања за античка Македонија | Бр. на страни: 350 | Димензии: 170x235 | Корица: мека

Со милениуми се криеле фактите за Македонија и сите посегале по неа, по нешто присвојувале, ограбувале истото го прават и сега. Во светските чуда, Македонецот треба да биде на прво место и најголемо чудо што најдолго опстојува под нечовечки притисоци за исчезнување. Археологијата го зацврстува нашето постоење. На очиглед на откопани цели градови, како Стоби, Стибера, Хераклеа, со театри, светилишта, статуи, мозаици, депоа на пари со ликови на македонските владетели низ милениуми се покажуваат и го потврдуваат македонското постоење.
Рангирано 3.67 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Истражувања за античка Македонија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-88-9

Questions and Answers

You are not logged in