Избор раскази-Чехов

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Избор раскази | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Карактеристично за прозното творештво на Чехов, неговите раскази и новели е тоа што тој не прикажува големи настани, ниту големи ликови. Фабулите се обично многу едноставни и со нив тој предизвикува впечаток, создава расположение и специфична атмосфера, па преку таа атмосфера, преку размислувањата, расположенијата, тагата или радоста, тој лкиковите целосно ги оформува и објаснува. Неговите раскази се куси, но содржајни, проткаени со хумор или блага иронија и секогаш присутна една тажна нота. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Цена: 80 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Избор раскази-Чехов

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100217

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Избор раскази-Чехов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in